لیست درسهای گروه : مدیریت مالی استارت آپ

این روزها هر تکنولوژی و اختراع جدیدی در دنیای فناوری اطلاعات کنار همه مزایا و ویژگی‌های مثبتی که دارد به یک هدف نهایی منجر می‌شود و آن صرفه‌جویی بیشتر و بیشتر در وقت و هزینه است. از شبکه‌های اجتماعی برای دسترسی آسان به داده‌ها گرفته تا شارژرهای سریع و موتورهای جستجوگر پیشرفته. همه این موارد به نحوی باعث افزایش سرعت در رسیدن به نتیجه شده‌اند.
این موضوع که خود نشان از اهمیت بالای هزینه و زمان دارد، باعث شده است کاربران دنیای دیجیتال نیز چنین خصلتی پیدا کنند. یعنی همواره در همه امور خود به دنبال راه و مسیری برای کاهش هزینه‌ و زمان انجام امور مختلف هستند. می‌توان گفت به همین دلیل است که پدیده‌ای به نام استارت آپ شکل گرفت و مطرح شد.

استارت آپ چیست؟

استارت آپ‌ها در واقع شرکت‌ها و کمپانی‌های نوظهوری هستند که برای حل مشکلات کسب وکار و ایده‌های خود، راه حل‌های جدیدی ارائه می‌دهند که هیچ تضمینی برای موفقیت کمپانی از طریق عمل به راه‌های ذکر شده نیست. این نوع شرکت‌های استارت آپی ابایی از شکست ندارند و به راحتی دست به ریسک‌های بزرگی می‌زنند.
مهم‌ترین ویژگی‌های شرکت‌های استارت آپی تصمیم جدی آن‌ها برای جدا شدن از شرایط پایدار و مطمئن با هدف دست پیدا کردن به رشد ناگهانی و تلاش برای فراهم کردن تغییرات زیاد در مدت زمان بسیار کوتاه است.
یعنی به عبارت ساده این شرکت‌ها به دنبال رسیدن به موفقیت‌ها و ایده‌های جدید در کوتاه‌ترین زمان و با بیشترین وسعت هستند.

مدیریت مالی پروژه‌های استارت آپی

با توجه به نحوه عملکرد پروژه‌های استارت آپی یافتن سرمایه‌گذاری که روی چنین پروژه‌هایی ریسک مالی داشته باشد کار ساده‌ای نیست. چرا که ریسک چنین ایده‌هایی بسیار بالا بوده و هر فردی حاضر به همکاری مالی برای این پروژه‌ها نخواهد بود. به همین دلیل به نحوی باید ریسک مالی این پروژه‌ها را کاهش داد. به کنترل مسائل مالی و حقوقی این نوع پروژه‌ها، مدیریت مالی پروژه‌های استارت آپی گفته می‌شود. مدیریت مالی چنین پروژه‌هایی نیاز به دانش و درک مسائل و مفاهیم جدیدی دارد که طی دوره‌های آموزشی متنوع مطرح می‌شوند.
مدیریت مالی این پروژه‌ها کنار همه خطرات و ریسک‌های خود دارای مزایایی نظیر شریک شدن در سهام شرکت خواهد بود. به همین دلیل سرمایه گذاری روی این پروژه‌های پر خطر وسوسه‌انگیز است.
اهمیت دوره‌های آموزشی مدیریت مالی پروژه‌های استارت آپی
پروژه‌های استارت آپی جذابیت‌هی زیادی دارند، چرا که باعث می‌شوند به قول معروف افراد بتوانند ره صد ساله را در یک شب سپری کنند و در مدت زمان کوتاهی به اعتبار و سود بالایی برسند. چنین پروژه‌هایی هیجانات کاذب زیادی را چه برای ایده پرداز و چه برای سرمایه گذاران به همراه خواهد داشت. بنابراین شرکت در این دوره‌های آموزشی به افراد کمک خواهد کرد بتوانند ضمن ارائه ایده خود، با در نظر گرفتن همه مسائل اقدامات لازم را در جهت پیاده‌سازی ایده کسب و کار استارت آپی انجام دهند. این دوره‌ها همچنین باعث می‌شوند سرمایه گذاران بتوانند به خوبی از خطرات و مزایای موجود در این راه آگاهی پیدا کنند و با دید بازتری به این پروژه‌ها نگاه کنند.
بنابراین حضور در دوره‌های آموزشی مدیریت مالی برای هر دو گروه سرمایه گذار و ایده پرداز مفید خواهد بود و باعث می‌شود افراد با میدان دید وسیع‌تری به تصمیم گیری درباره پروژه‌های استارت آپی بپرازند.

اهداف دوره‌های آموزشی مدیریت مالی پروژه‌های استارت آپی

 

  • آشنایی سرمایه گذاران با مدل‌های سرمایه گذاری خطرپذیر
  • آشنایی با فرآیندهای مختلف ارزیابی پروژه، سرمایه گذاری و مدیریت مالی آن
  • آموزش تکنیک‌های عملی در مدیریت مالی سرمایه گذاری‌های ریسک پذیر
  • آموزش تکنیک‌های روان شناختی برای مدیریت مالی به دور از هیجانات معمول

 

واجدین شرایط شرکت در این دوره‌های آموزشی

گرچه مطالب این دوره‌های آموزشی برای هر فردی که در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت مالی فعالیت می‌کند خالی از لطف نخواهد بود، اما حضور در چنین دوره‌هایی برای برخی افراد دارای اهمیت بیشتری است.
  •  افرادی که می‌خواهند در مدت کوتاهی با سرعت بیشتر در زمینه شغلی خود پیشرفت کنند.
  •  علاقه مندان به موضوعات مربوط به کار آفرینی، مدیریت مالی شرکت‌ها و سرمایه گذاری
  •  کارآفرینان و توسعه دهندگان کسب و کارهای استارت آپی
  •  مدیران ارشد شرکت‌ها و سازمان‌ها
  •  افرادی که می‌خواهند کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنند.
  •  افرادی که قصد پیاده‌سازی و جلب توجه سرمایه گذاران برای ایده‌های کسب و کار خود را دارند.
- ...

 

سرفصل و محتوی دوره

سر فصل‌های آموزشی مدیریت مالی پروژه‌های استارت آپی

دوره‌های آموزشی مدیریت مالی پروژه‌های خطرپذیر دارای مباحث و سرفصل‌های مختلفی است که از مهم‌ترین موارد آن می‌توان به کلید واژه‌های زیر اشاره کرد.

- مروری بر تاریخچه سرمایه گذاری‌های خطر پذیر
- معرفی و شناخت سرمایه گذاری‌های ریسک  پذیر در سطح جهان و ایران
- ساختاربندی شرکت‌های سرمایه‌ گذاری خطر پذیر
- آشنایی با قرارداد و توافقنامه‌های شرکت‌ها و صندوق ریسک پذیر
- مدیریت سبد سرمایه گذاری ریسک پذیر
- ریاضیات پیشرفته سرمایه‌ گذاری خطر پذیر
- مبانی ارزش گذاری در سرمایه گذاری ریسک پذیر
- ارزش گذاری دانش فنی و مالکیت معنوی
- واگذاری سهام به مدیران داخلی و سایرین
- تحول و توسعه کسب و کار
- آشنایی با توافقنامه شرایط سرمایه گذاری
- آشنایی بر قوانین و اصول مدیریت شرکت‌های خطر پذیر


نکته شماره 1 : جهت ثبت نام در دوره ها ابتدا ترم مورد نظر خود و در صورت داشتن پکیج ، پکیج مورد نظر خود را انتخاب نموده و در لیست کلاس ها تیک کلاس مد نظر را فعال کرده و سپس یکی از نحوه های های پرداخت را انتخاب نمایید .
نکته شماره 2 : کلاس هایی که دارای علامت در کنار نام کلاس هستند ، دارای فایل بوده و غیرحضوری می باشند و پس از خرید می توانید از ستون سمت چپ به منوی دسترسی اعضا مراجعه نموده و سپس گزینه « کلاس های من » را انتخاب نمایید و کلاسهایی که فایل داشته باشند ، بر روی لینک مشاهده فیلم ها کلیک نمایید . .
انتخاب ترم :
انتخاب عنوان تاریخ